Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie
Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie
Serdecznie zapraszamy!
Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie

telefon Telefon : 022-773-39-79

mail E-mail: sekretariat@szkola-zakret.pl

box1

mały inżynier

box3 armosfera

box1 biblioteka

Ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki „Buntowniczki” - patronat SBP.pl

W 2018 r. obchodzimy 100 rocznicę dwóch wielkich wydarzeń historycznych – odzyskania niepodległości i uzyskania praw wyborczych przez kobiety.

 Konkurs "Buntowniczki" organizowany przez Bibliotekę Publiczna w Dzielnicy Wawer  m.st. Warszawy, Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26 - Kulturoteka Błękitna, przy ul. Błękitnej 32 w Warszawie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Kazimierza Jeżewskiego, przy ul. Wilgi 19 w Warszawie powstał z myślą o uhonorowaniu i upamiętnieniu sylwetek wybitnych Polek, które swoją postawą i działalnością przysłużyły się umacnianiu wolności, tolerancji i postaw społecznych.

Celem konkursu jest:

  • kształtowanie postaw społecznych i patriotycznych
  • pogłębianie wiedzy historycznej
  • upowszechnianie wiedzy na temat wybitnych Polek
  • doskonalenie mowy ojczystej poprzez własny proces twórczy
  • rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci i młodzieży
  • promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzież

Konkurs oparty jest na książce „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Elena Favilli, Francesca Cavallo. Bestsellerowa i entuzjastycznie przyjmowana na całym świecie książka, przybliża dzieciom historie stu niezwykłych kobiet z każdego zakątka świata.

Zadaniem uczestników konkursu literackiego jest: „nominowanie” Buntowniczki - Polki, która nie została opisana w książce, poprzez napisanie artykułu biograficznego (na wzór tych z książki). W teście muszą znajdować się następujące informacje: imię, nazwisko, data urodzenia (ew. śmieci), pochodzenie, wykonywany zawód/profesja oraz motto, które przyświecało Buntowniczce lub zdaniem uczestnika najlepiej ją charakteryzowało. Ponadto z tekstu powinno wynikać jakie cechy pomogły Buntowniczce osiągnąć sukces, a także jakie przeszkody musiała pokonać w swoim życiu.

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego jest wykonanie portretu wybranej Buntowniczki z książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Elena Favilli, Francesca Cavallo Wydawnictwo Debit.

Prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście do siedziby Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26 - Kulturoteka Błękitna, ul. Błękitna 32, 04-663 Warszawa z dopiskiem: KONKURS „Buntowniczki” – w nieprzekraczalnym terminie 29 października 2018 r. 

Konkurs został objęty patronatem medialnym portalu SBP.pl